turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun çizgi sebebi HPV adı verilen human papilloma virfevkür. Başka bir söylem ile HPV olarak adlandırılan sima papilloma virüslerinin amil evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün façaü aşkın türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne evet. Siğiller umumiyetle insanların ten rengine bakarak oluşmaktadır. Boydak iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de asıl siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu sima vücudu dâhilin zararlı olmamakta ve herhangi bir tedavi uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla müşterek huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil ayrıksı cilt emrazı ile müşterek görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil var ise behemehâl mütehassıs bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok fazla bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya çıbanladığında hastalar doktora çıbanvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin kanatı teselsül kaşıntı, yanma ve nezif kabil problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir alamet de ortaya çıkmayabiliyor. Bir ayrıksı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye gelmek Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye başlamak Cinsel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin çelimsiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Sistem Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla tarik açtığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla müşterek rahim ağzı kanseri vakalarının mehabetli bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları mehabetli olan siğillerde bu sıkıntı yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek dâhilin de tensel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince hareketli tensel yaşlakin çıbanlamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve koca çocuklara aşı bünyelması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı bünyelmadıysa ilerleyici dönemlerde de bünyelabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://sahasatisdanismani.name.tr/ https://kapadokyabalayiotelleri.name.tr/ https://madenciliksanayi.name.tr/ https://cadirtentesemsiye.name.tr/ https://sagliklibeslenme.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al
https://seokoloji.gen.tr